Gomez mungon 6 javë

Liverpooli ka konfirmuar lëndimin e mbrojtsit anglez, Joe Gomez.

Fatkeqësisht për The Reds, Gomez do të mungoj plotë gjashtë javë dhe do të humbasë 10 ndeshjet e skuadrës së Jurgen Klopp në të gjitha kompeticionet.

Gomez u lëndua në fitoren e mbrëmshme 1-3 të Liverpoolit ndaj Burnley ku gjatë pjesës së parë u detyrua të zëvendësohej me  Trent Alexander-Arnold./veqsport.com/