Chiesa kushton 60 milionë euro

Skuadra e Fiorentinas i ka vendosur çmimin super talentit, Federico Chiesa.

21 vjeçari po kalon momente fantastike edhe këtë edicion dhe ka fituar vend të padiskutueshëm edhe në përfaqësuesen e Italisë.

Juventus, Inter e Napoli janë të gjitha të interesuara për shërbimet e Chiesas i cili do të kushtoj plotë 60 milionë euro./veqsport.com/