Të rejat nga lëndimet te Man Utd para ndeshjes ndaj Arsenalit

Jose Mourinhos i duhet të bëj së paku një ndryshim në XI startuese ndaj Arsenalit, pasi Ashley Young është suspenduar shkaku i kartonave të verdhë.

Portugezi, Diogo Dalot raportohet se do ta zë vendin e Young, kurse në krahun e majtë pritet të startoj Luke Shaw i cili ende nuk dihet nëse do të jetë i gatshëm të luaj ndaj Gunners.

Victor Lindelof do të mungoj në qendër të mbrojtjes, kurse Chris Smalling dhe Marcus Rashford janë po ashtu në dyshim për derbin e nesërm./veqsport.com/