Premier League, formacioni i muajit Tetor

Tre lojtarë të Brighton kanë arritur të futen në formacionin më të mirë të muajit Tetor në Premier Leaguen angleze.

Në XI e publikuar nga Whoscored, Chelsea përfaqësohet me tre lojtarë, City me dy dhe sulmi udhëhiqet nga anëtari i Arsenalit, Pierre Emerick Aubameyang.

/veqsport.com/