Spurs monitorojnë situatën e Ake

Tottenhami është duke monitoruar nga afër situatën e Nathan Ake te skuadra e Bournemouth.

Jan Vertonghen dhe Toby Alderweireld do të mbeten pa kontratë në fund të këtij sezoni dhe normalisht se Spurs kanë filluar të mendojnë për një qendër mbrojtës të ri.

Megjithatë për shërbimet e Ake, Tottenhami mund të hasë edhe në rivalitetin e Manchester United që po ashtu po vëzhgon paraqitjet e lojtarit./veqsport.com/