Mbappe me statistika të jashtëzakonshme

Kylian Mbappe vazhdon të dëshmoj se është lojtari i ri më i mirë në botën e futbollit.

Ai u inkuadra si zëvendësues në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Islandës për të i siguruar Francës barazimin 2-2.

Mbappe ka 8 gola dhe 3 asistime në 5 ndeshje këtë edicion të Ligue 1, kurse në total ka 69 gola në të gjitha kompeticionet si 19 vjeçar.

Lionel Messi në këtë kohë kishte vetëm 20 gola që tregon se Mbappen e pretë një e ardhme fantastike./veqsport.com/