Juventus e Milan në garë për Ramsey

Dy skuadrat e mëdha të kampionatit italian, Juventus dhe Milan janë në garë për transferimin e Aaron Ramsey nga Arsenali.

Uellsiani mbetet pa kontratë në fund të sezonit dhe mund të transferohet si lojtar i lirë.

Juventusi do tentoj të nënshkruaj para-kontratë me lojtarin gjatë Janarit, por tani do i duhet të përballet me Milanin në garë për shërbimet e Ramsey./veqsport.com/