Barcelona e ka gjetur zëvendësuesin e Pique

Barcelona e ka gjetur zëvendësuesin e Gerard Pique ndaj të cilit janë shtuar kritikiat shkak i paraqitjeve jo të mira ndeshjeve të fundit.

E zëvendësuesi i mbrojtsit spanjoll pritet të jetë mbrojtsi qendror  Matthijs de Ligt që paraqitet te skuadra e Ajax.

Drejtuesit e blaugranave kanë qenë disa herë në Amsterdam për ta përcjellur lojtarin dhe një marrëveshje besohet se do të arrihet në verën e ardhshme./veqsport.com/