Morata mbështet Eden Hazard

Alvaro Morata ka mbështetur bashkëlojtarin e tij te Chelsea, Eden Hazard lidhur me deklaratat e tij për Real Madridin.

”Ai i ka thënë shumë qartë këto gjëra pasi kjo ësht çështja e vërtetë. Ai nuk dëshiron largimin nga Chelsea, por kalimin te Reali, ai nuk është një problem për skuadrën”

”Çështja e tij nuk është si të gjitha të tjerat. Ai ka marëdhënie të mira me klubin dhe është i lumtur këtu, nuk është se dëshiron patjetër largimin”, u shpreh spanjolli./veqsport.com/