Milan arrinë marrëveshje për Paqueta

Skuadra e Milanit ka arritur marrëveshje për transferimin e Lucas Paqueta nga skuadra braziliane, Flamengo.

Rosonerët besohet se do të paguajnë plotë 35 milionë euro për mesfushorin 21 vjeçar që ka nëntë gola nga 24 ndeshje në superligën braziliane.

Paqueta raportohet se këtë javë do të i nënshtrohet testeve mjekësore në Brazil dhe do të bashkohet me Milan gjatë Janarit./veqsport.com/