Italia luan me Chiesa-Bernardeschi-Insigne në sulm

Italia sot zhvillon miqsoren e parë të këtij muaji dhe luan kundër Ukrainës.

Roberto Mancini pritet ta përdorë formacionin 4-3-3 me Bernardeschi si 9 fals, kurse nga krahët anëtarin e Juves do ta mbështesin Chiesa dhe Lorenzo Insigne.

Ja formacioni i mundshëm i Italisë: Donnarumma, Florenzi, Bonucci, Chiellini, Biraghi, Verratti, Jorginho,Barella, Chiesa, Insigne, Bernardeschi./veqsport.com/