Roma me mungesa ndaj Plzen

Skuadra e Romës pritet të ketë disa mungesa për ndeshjen e së martës ndaj Viktoria Plzen në Champions League.

Javier Pastore, Daniele De Rossi dhe Diego Perotti pritet të mos jenë gati për duelin e Gjallorosëve në evenimentin kryesor të futbollit europian.

Të tre kanë lëndime jo edhe serioze, por që Di Francesco nuk e ka luksin të i rrezikoj pasi normalisht se sezoni vetëm sa ka filluar edhe që të tre janë lojtarë të rëndësishëm për Romën./veqsport.com/