Klopp: Merituam fitoren

Jurgen Klopp beson se skuadra e Liverpoolit ka merituar të fitoj derbin ndaj Chelseat që përfundoi me barazimin 1-1.

”Natyrisht se merituam një pikë, madje ne kemi merituar edhe fitoren, por ky është rezultati. Ne kishim më shumë shanse edhe në këtë ndeshje, por edhe të mërkurën. Chelsea mbetet një super ekip që është vështirë të mposhtet”

”Sturridge pati një rast të tillë edhe tri ditë më parë kur qëlloi shtyllën. Ai është një lojtar fantastikë që ka pasur edhe ndeshje para-sezonale shumë të mira. Ai është në gjendjen më të mirë që unë e kam parë ndonjëher dhe është duke punuar shumë kështu që jam shumë i lumtur për atë”, u shpreh gjermani./veqsport.com/