Sonte, Joshua vs Povetkin

Anthony Joshua sonte do ta mbroj titullin e kampionit të botës ndaj rusit, Alexander Povetkin.

Britaniku llogaritet favoritë, por edhe vetë e ka pranuar se pas Klitschkos ky do të jetë një nga duelet më të vështira të tij.

Takimi pritet të filloj sonte diku kah ora 22 e 30 dhe si zakonisht do të paraprihet nga duele të tjera./veqsport.com/