Messi më i miri i kësaj xhiroje në Champions, vlerësohet me notën 10

Lionel Messi dhe Barcelona e kanë nisur për mrekulli aventurën e tyre në Champions League pas fitores 4-0 ndaj PSV.

Argjentinasi realizoi hat-trick dhe dhuroi show gjatë gjithë ndeshjes.

Për paraqitjen e tij Messi u vlerësua me notën 10-të nga Whoscored dhe me plotë meritë është lojtari më i mirë i xhiros së parë në Champions.