Mourinho e do Icardin te Man Utd

Jose Mourinho dëshiron ta sjellë edhe një super sulmues si Mauro Icardi te skuadra e Manchester United, raportojnë mediat në Argjentinë.

Klauzola e tij aktuale është 110 milionë euro, por kjo mund të rritet pasi argjentinasi është në bisedime për vazhdimin e kontratës.

25 vjeçari ka 107 gola dhe 24 asistime nga 184 ndeshje me Interin dhe normalisht se Djajt e Kuq do ta kenë shumë, shumë të vështirë transferimin e tij./veqsport.com/