Formacionet e mundshme: Chelsea-Cardiff

Chelsea nuk pritet të ketë aspak punë të vështirë në ndeshjen e sontme ndaj Cardiff e cila fillon nga ora 16:00.

Maurizio Sarri nuk pritet të bëj shumë ndryshime në formacionin startues dhe Hazard-Morata-Pedro do të udhëheqin sulmin.

Chelsea XI: Kepa; Alonso, Luiz, Rudiger, Azpilicueta; Kovacic, Jorginho, Kante; Hazard, Morata, Pedro

Cardiff City XI: Etheridge; Manga, Morrison, Bamba, Bennett; Camarasa, Arter, Ralls, Hoilett; Reid, Waeqspord.

/veqsport.com/