Wilshere mungoj ndaj Evertonit, edhe Chicharito në dyshim

Skuadra e West Hamit do të jetë pa mesfushorin anglez, Jack Wilshere në ndeshjen e kësaj jave ndaj Everton.

Mungesën e 26 vjeçarit e ka konfirmuar Manuele Pellegrini sipas të cilit, Wilshere ka ndjerë dhimbje në kyçin e këmbës dhe nuk mund të luaj ndaj Everton.

Në dyshim të madh është edhe Javier Hernandez Chicharito që nuk ka stërvitur rregullit me skuadrën dhe mund të mos luaj fare./veqsport.com/