Ja sa kushton Kevin de Bruyne

Në vitin 2015 skuadra e Manchester Cityt arriti transferimin e Kevin de Bruyne për 55 milionë funte nga Wolfsburg.

Por tani lojtari belg në kontratën e tji me kampionin aktual të Premier League ka klauzolë prej 223 milionë funte dhe çdo skuadër e interesuar duhet të paguajë këtë shumë për 27 vjeçarin.

Trajneri i Cityt, Guardiola ka deklaruar se De Bruyne është lojtar shumë i mirë, dinamikë, ka klauzolë 250 milionë euroshe dhe nuk është në shitje./veqsport.com/