Challandes po punon për ta bindur mbrojtsin e Zurichut, Mirlind Kryeziu

Mirlind Kryeziu mund ta vesh fanelën e Kosovës në një të ardhme të afërt.

Të paktën në këtë drejtim po punohet nga përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes i cili po tenton që ta bindë Mrilindin që të luaj për vendin e tij.

Aktualisht, Mirlind Kryeziu luan për grupmoshat e reja të Zvicrës dhe ka vetëm 21 vjetë dhe është 1.97 m i gjatë dhe normalisht se kualitetet e tij do të i nevojiteshin përfaqësueses tonë./veqsport.com/