387 gola, 317 fitore, 45 ndeshje pa humbje – LEO MESSI!

387 gola, 317 fitore, 45 ndeshje pa humbje, këto ndoshta janë tri nga rekordet më të rëndësishme të Lionel Messit në La Liga.

Argjentinasi ka një libër të tijin personal me rekorde të thyera dhe normalisht se këto tri statistika janë një nga më të rëndësishmet.

Messi po ashtu është lojtari që ka relizuar më së shumti herë golin e parë në një ndeshje (85), lojtari që ka realizuar më së shumti gola që kanë fituar ndeshjen (27) dhe lojtari që ka realizuar më së shumti gola si zëvenduësues (21)./veqsport.com/