Zyrtare: Quincy Promes lojtar i Sevillas

Quincy Promes ka kompletuar edhe zyrtarisht transferimin e tij te skuadra spanjolle, Sevilla.

Për holandezin interesim kishin shprehur disa skuadra europiane, por në fund ishte Sevilla që me ofertë konkrete dhe të duhur arriti transferimin e lojtarit nga Spartak Moscow.

Quincy Promes sot i është nënshtruar testeve mjekësore dhe ka kompletuar kalimin te skuadra spanjolle./veqsport.com/