Chelsea të i ofroj kontratë të re Willian

Skuadra e Chelseat arriti të i rezistoj ofertave të Barcelonës dhe interesimit të Manchester United për mesfushorin brazilian, Willian.

Blutë e Londrës refuzuan tri oferta të klubit spanjoll për ish mesfushorin e Shakhtar.

Kontrata aktuale e Willian përfundon në vitin 2020 me Chelsean që pritet të i ofroj atij vazhdimin edhe për dy vite të tjera me rritje të pagës./veqsport.com/