Roma po vëzhgon situatën e Thauvin

Skuadra e Romës ende nuk ka arritur të transferoj një mesfushorë krahu.

Gjallorosët së fundmi kanë shprehur interesim për anësorin 25 vjeçar të Marseille, Florian Thauvin.

Thauvin kaloi një sezon fantastik me skuadrën franceze duke realizuar 22 gola dhe duke asistuar 11 herë në 35 ndeshje.

Mbetet të shihet nëse Roma do arrijë ta bindë Marseillen që ta lë të lirë yllin francez./veqsport.com/