Oblak e refuzoi Chelsean

ATLETICO-ARSENAL, PARTIDO EN SINGAPUR DE LA INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

Skuadra e Chelseat për afërsisht një muaj është interesuar ta gjejë zëvendësimin e Thibaut Courtois i cili dihej se do të kalonte te Real Madridi.

Së pari blutë e Londrës tentuan transferimin e Jan Oblak, por slloveni refuzoi kalimin në Stamford Bridge dhe vendosi të qëndroj te Atletico Madrid.

Kështu Chelsea transferoi Kepa Arrizabalaga për 80 milionë euro nga Athletic Bilbao./veqsport.com/