Keita nesër te Inter

Skuadra e Interit nesër pritet ta kompletoj transferimin e Keita Balde nga Monaco.

Neruazurët do paguajnë 5 milionë euro për huazimin e senegalezit me të drejtë blerje për 30-34 milionë euro.

Keita nesër së pari do i nënshtrohet testeve mjekësore dhe më pas do prezantohet si transferi më i ri i Inter./veqsport.com/