Boateng do të transferohet te PSG

Disa media në Gjermani janë të sigurta se Jerome Boateng do të transferohet te skuadra franceze, Paris Saint-Germain këtë merkato.

Për mbrojtsin e Bayern Munchen interesim kishte shprehur edhe Manchester United, por që një marrëveshje nuk u arritë mes dy skuadrave.

E PSG së shpejti pritet të i përmbush kërkesat e skuadrës gjermane dhe ta kompletoj transferimin e Boateng./veqsport.com/