Bakayoko lojtar i Milan

Tiemoue Bakayoko do të arrijë sonte në qytetin e Milanit për ta kompletuar transferimin te skuadra që mban po të njëjtin emër.

Pas një sezoni të dështuar te Chelsea mesfushori francez do ta vazhdoj aventurën e tij te Milani i Gennaro Gattusos.

Milan do paguajë 5 milionë euro për huazimin e Bakayoko dhe me mundësi blerjeje në fund të sezonit edhe për 35 milionë të tjera./veqsport.com/