Rose dëshiron kalimin te PSG

Danny Rose dëshiron transferimin te skuadra franceze, Paris Saint-Germain.

Schalke ishte afër arritjes së marrëveshjes me Tottenhamin për huazimin e mbrojtsit të krahut të majtë, por vetë 28 vjeçari duket se nuk ka pranuar transferimin në Bundesligën gjermane.

PSG qe sa kohë është interesuar për transferimin e një mbrojtsi të krahut të majtë dhe ai mund të jetë pikërisht Danny Rose që do pranonte një kalim te gjigandi francez./veqsport.com/