Këtë javë nuk fillon vetëm Premier League

Si liga më atraktive në botë vëmendja më e madhe normalisht i jepet Premier Leagues angleze, por ajo nuk do të jetë kampionati i vetëm që fillon këtë vikend.

Edhe kampionati elitar francez, Ligue 1 dhe ai holandez, Eredivise fillojnë sonte kur do të zhvillohen ndeshjet e para.

Ligue 1:

E premte:
20:45 Marseille – Tolouse
E shtunë:
17:00 Nantes – Monaco
20:00 Angers – Nimes
20:00 Lille – Rennes
20:00 Montpellier – Dijon
20:00 Nice – Reims
20:00 Saint-Etienne – Guingamp

E diel:
15:00 Lyon-Amiens
17:00 Bordeaux – Strasbourg
21:00 PSG-Caen

Eredivise do të fillojë sonte me takimin PEC Zwolle – Heerenveen që zhvillohet nga ora 20:00./veqsport.com/