Bakayoko afër Milanit, por…

Tiemoue Bakayoko është afër transferimit te skuadra e Milanit, por ka edhe disa çështje për të i zgjidhur me Chelsean.

23 vjeçari është i lirë të largohet, por Milan nuk mund ta paguajë lojtarin 6 milionë euro në sezon aq sa ai merë aktualisht te skuadra nga Londra.

Rosonerët do ta huazojnë lojtarin nga Chelsea dhe të kenë të drejtën e blerjes në fund të sezonit.

Çështja pritet të zgjidhet mbrenda këtyre ditëve./veqsport.com/