Mediat italiane: Ky është momenti që pritej, Modriç mbërriti…

Mediat italianëm kanë raportuar se momenti që pritej ka mbërritur.

Modriç ka përfunduar pushimet në Itali dhe është rikthyer në spanjë ku edhe do të këtë një takim me drejtuesit e Real Madrid dhe mbi të gjitha me trajnerin Lopetegui.

Kroati duket se është ui destinuar për të përfunduar tek Inter të cilët kanë ofruar formulën e huazimit për një vit në shifrat 15 milion euro dhe të drejtë blerje sezonin tjetër për një total prej 40 milion eurosh.

33-vjeçari kroat i pyetur nga disa tifozë të Interit nëse do të transferohej në Milano nuk ka kthyer asnjë përgjigje, por u ka buzëqeshur, diçka që flet më shumë se fjalët.

Për Modriç tek Inter pritet një kontratë 4 vjeçare me 11.5 milion euro në sezon.