Sondazh: Kush do ta fitojë Premier Leaguen?

Kanë mbetur edhe 10 ditë deri në fillimin e ligës më atraktive në botën e futbollit, Premier League.

Ky sezon si zakonisht pritet të jetë plotë emocione e befasi duke marë parasysh edhe merkaton e skuadrave të kësaj lige që ka qenë absolutisht e jashtëzakonshme.

Madje nuk do të ishte aspak çudi nëse sërish do të kemi një skuadër ‘jo favorite’ që mund ta fitojë titullin siq kishte ndodhur me Leicester.

Por ju si mendoni, cila skuadër do të jetë kampionë i sezonit 2018/19 në Premier League? Votoni dhe rezultatet do të shpallen më 9 Gusht.

Kush do ta fitojë Premier Leaguen 2018/19?

  • Liverpool (39%, 261 Votes)
  • Arsenal (25%, 169 Votes)
  • Manchester United (17%, 115 Votes)
  • Manchester City (10%, 65 Votes)
  • Chelsea (8%, 51 Votes)
  • Tottenham (1%, 4 Votes)
  • West Ham (1%, 4 Votes)
  • Tjetër (0%, 2 Votes)
  • Everton (0%, 0 Votes)

Total Voters: 671

Loading ... Loading ...