Pulisic qëndron te Dortmund

Christian Pulisic nuk do të largohet nga skuadra e Dortmundit gjatë kësaj merkatoje.

Mesfushori me pasaportë amerikane do të mbetet pjesë e skuadrës gjermane.

Për 19 vjeçarin interesim kishin shprehur Chelsea dhe Liverpooli, por Dortmund ka konfirmuar se nuk ka pranuar asnjë ofertë zyrtare për lojtarin./veqsport.com/