Statistika: Modric vs Pogba

Mesfusha pritet të jetë vendimtare në finalen e madhe të Botërorit, Francë – Kroaci.

E të dy përfaqësueset kan vërtetë lojtarë të klasit botëror në këtë repart dhe kapiteni i Kroacisë, Luka Modric mund të jetë edhe kandidatë për ta fituar Topin e Artë.

Tani ju sjellim statistikat mes Paul Pogbas dhe Luka Modric:

Modric                                                   Pogba
6                  Paraqitjet                            5
2                  Golat                                     0
1                   Asistimet                             0
86.4%        Saktësia e pasimeve      79.5%
1                   Lojtari i ndeshjes             0
7.60            Vlerësimi                            7.31

/veqsport.com/