Shaqiri lojtari i ri i Liverpoolit

Xherdan Shaqiri do të jetë lojtar i Liverpoolit dhe do të zyrtarizohet sot ose gjatë vikendit.

The Reds kanë arritur marrëveshje për transferimin e lojtarit shqiptar për 13 milionë funte me Stoke Cityn.

Shaqiri duhet të punoj shumë për të siguruar një vend në formacionin e Jurgen Klopp shkak i konkurencës së madhe, por padyshim se ky është një moment shumë i rëndësishëm në karrierën e tij./veqsport.com/