Mbappe: E dua Kupën e Botës, jo Topin e Artë

Kylian Mbappe është i fokusuar vetëm në Kampionatin Botëror Rusia 2018 ku përfaqësuasja e tij, Franca tanimë ka siguruar finalen e madhe.

Mbappe ka qenë padyshim një nga më të mirët te përfaqësuasja e tij dhe do të jetë kandidatë për disa çmime në fund të evenimentit.

Por i pyetur për çmimet individuale e sidomos topin e artë ai u shpreh: ”Unë e dua Kupën e Botës, kurse për Topin e Artë nuk më intereson fare, nuk është problemi im”./veqsport.com/