Liverpooli në bisedime për Shaqirin

Skuadra e Liverpoolit ka nisur bisedimet me Stoke Cityn  për shërbimet e lojtarit shqiptar, Xherdan Shaqiri.

Shaqiri ishte lojtari më i mirë i Stoke City edicionin e kaluar, por skuadra nuk arriti të mbetet në Premier League.

Shaqiri pritet të kushtoj rreth 12 apo 13 milionë funte dhe mund të zyrtarizohet shpejt si lojtar i The Reds./veqsport.com/