Formacioni i frikshëm i Juventusit me Ronaldon

Juventusi ka dominuar në 6 vitet e fundit të futbollit italian dhe kjo pritet të vazhdoj sidomos pas ardhjes së ndoshta lojtarit më të mirë në botë, Cristiano Ronaldo.

Massimiliano Allegri ka zgjidhje të mira në secilin repart dhe skuadra e tij do të jetë një nga favoritet kryesore për ta fituar Champions League.

Juve mund të ketë disa formacione për sezonin e ri, por një nga më të mirët është padyshim ky i mëposhtmi:

/veqsport.com/