XI më e mirë e kombinuar mes Francës dhe Belgjikës

Franca dhe Belgjika do të takohen sonte në ndeshjen e parë gjysmë-finale të Kampionatit Botëror Rusia 2018.

Shumë yje të futbollit botëror do të vihen përballë njëri-tjetrit dhe normalisht se është tejet e vështirë ta zgjedhësh formacionin me lojtarët më të mirë nga të dy skuadrat.

Por se cila është një nga XI më të mira të kombinuara mes dy përfaqësueseve mund ta shihni mëposhtë:

Courtois
Varane, Kompany, Umtiti
De Bruyne, Pogba, Kante, Hazard
Mbappe, Lukaku, Griezmann

/veqsport.com/