Wimbledon, Federer e Nadal vazhdojnë tutje

Roger Federer e Rafael Nadal po vazhdojnë të tregojnë formë tejet të lartë në këtë Wimbledon.

Zvicëriani, kampion në fuqi fitoi lehtësisht 3-0 në sete ndaj Adrian Mannarino me rezultatet 6-0, 7-5 dhe 6-4.

Rafael Nadal në anën tjetër triumfoi ndaj Jiri Vesely me rezultate 3-6, 3-6 dhe 4-6 në takimin që po ashtu zgjati vetëm 3 sete./veqsport.com/