Kandidatët për lojtarin më të mirë të Botërorit

Kampionatit Botëror 2018 po i vije fundi dhe nesër e pasnesër do të zhvillohen dy ndeshjet gjysmë-finale.

Normalisht se në fund do të ndahen edhe çmimet individuale ku i rëndësisë së veçantë do të  jetë ai për lojtarin më të mirë të këtij evenimenti madhështor.

Hazard deri më tani po llogaritet si favoriti kryesor sidomos pas asaj paraqitje fantastike ndaj Brazilit, por se cilët janë kandidatët e tjerë sipas Whoscored mund ta shihni në foton e mëposhtme./veqsport.com/