Wimbledon, Nadal i pagabueshëm

Rafael Nadal i sigurtë po vazhdon rrugëtimin e tij në Wimbledon.

Spanjolli në top formë fitoi përsërk 3 me 0 në sete dhe kësaj rradhe deklasoi Alex De Minaur.

1-6, 2-6 dhe 4-6 ishin rezultatet e tre seteve të fituara nga Nadal që është edhe favoritë për të triumfuar në fund./veqsport.com/