LAJMI I FUNDIT: Ronaldo pranon ofertën e Juventusit

Cristiano Ronaldo tanimë ka pranuar ofertën e Juventusit dhe po pretë vetëm që Real Madridi ta konfirmoj largimin e tij, raporton Sky Sports në Itali.

Portugezi ka pranuar të pėrfitojë 30 milionë euro në sezon me Zonjën e Vjetër dhe do nënshkruaj kontratë deri nė vitin 2022.

Agjenti i tij, Jorge Mendes po punon që ta mbyll çështjen e transferit së shpejti dhe padyshim kjo do të jetë lëvizja më e madhe e kësaj merkatoje verore./veqsport.com/