Wimbledon, fitore e lehtë e Nadal

Rafael Nadal ka regjistruar fitore të lehtë në raundin e dytë të evenimentit kryesor të tenisit, Wimbledon.

Spanjolli fitoi 3 me 0 me sete ndaj tenisierit nga Kazakistani, Mikhail Kukushkin.

4-6, 3-6 dhe 4-6 ishin rezultatet e tre seteve të fituara nga Nadal që është një nga favoritët për ta fituar titullin./veqsport.com/