Babai konfirmon transferimin e Torreiras te Arsenali

Lucas Torreira do të jetë transferimi i ardhshëm i Arsenalit pas përfundimit të aventurës së Uruguajit në këtë Botëror.

“Do të jetë një ndryshim i madh për atë në Angli, por ai nuk do të jetë vetëm. Do të ketë njerëz që do ta shoqërojnë atë”

“Pas përfundimit të Botërorit ai do të jetë në Londër për të i kaluar testet mjekësore dhe për ta nënshkruar kontratën”, u shpreh babai i lojtarit./veqsport.com/