Wimbledon, fitore e lehtë për Federer

Roger Federer lehtësisht ka arritur fitore duke mposhtur Lukas Lacko 3-0 në sete.

Tenisti zvicërian po synon titullin e nëntë të Wimbledon dhe e ka nisur mjaftë mirë rrugëtimin drejt një rekordi të ri që vetëm ai e ka arritur.

6-4, 6-4, 6-1 ishin rezultatet e tre seteve që u dominuan tërësisht nga Roger Federer./veqsport.com/