Maurizio Sarri javën e ardhshme trajner i Chelseat

Skuadra e Chelseat më në fund pritet të zgjedhë problemin e trajnerit javën e ardhshme.

Antonio Conte përfundimisht do të largohet nga blutë e Londrës dhe vendin e tij do ta zë, Maurizio Sarri i cili u largua në fund të sezonit nga Napoli.

Sarri pritet të bëj një numër të madh ndryshimesh te Chelsea dhe pritet të ketë bisedime me shumë lojtarë për të vendosur të ardhmen e tyre./veqsport.com/