Mascherano dhe Biglia pensionohen nga Argjentina

Javier Mascherano dhe Lucas Biglia edhe zyrtarisht janë pensionuar nga përfaqësuasja e Argjentinës pas eliminimit të sotëm nga Franca në Botërorin Rusia 2018.

Të dy nga tani e tutje do të vazhdojnë karrierën e tyre me klubet përkatëse dhe ata nuk pritet të jenë të vetmit që nuk do të i shërbejnë më përfaqësueses së Argjentinës në fushat e blerta.

Biglia, 32 vjeçar, ka realizuar një gol nga 57 paraqitje me përfaqësuesen e tij./veqsport.com/