Cavani do të luaj ndaj Francës

Edinson Cavani ishte heroi i Uruguajit në fitoren e sontme ndaj Portugalisë ku ai realizoi dy golat në fitoren 2-1.

Megjithatë sulmuesi i PSG në minutën e 73-të u largua nga loja shkak i një lëndimi. Pas ndeshjes Cavani tha se po ndjehet tejet i lumtur dhe kishte ndjerë vetëm pak dhimbje.

Ai ka 6 ditë në dispozicion që të bëhet gati për ndeshjen tjetër historike ndaj Francës në Nizhny Novgorod Stadium./veqsport.com/